Trawka jest legalna! I to od wielu lat. Ba, jej stosowanie jest nawet zalecane, oczywiście, jeśli mówimy o trawce…do picia! Chodzi o sproszkowany sok z liści młodego jęczmienia, który jest prawdziwym hitem ostatnich miesięcy wśród dietetyków, lekarzy i osób, które zajmują się zdrowiem. Dlaczego Ty też powinnaś/powinieneś pić trawkę? Sprawdź!

Jęczmień to Twój naturalny energetyk

Wiesz, że zamiast energetyków w sklepie, pełnych cukru, kofeiny i innych niezdrowych substancji, możesz pić trawkę, która doda Ci tyle samo energii, a jest do tego zdrowa i działa na inne funkcje Twojego organizmu? W energetykach, które mają być zabronione dzieciom i młodzieży do 18. roku życia, jest pełno szkodliwych substancji. Owszem, dodają energii, ale jakim kosztem? Teraz możesz mieć naturalny napój energetyczny, który działa nieco inaczej. Dzięki zawartym w młodym jęczmieniu enzymom, napój przygotowany z jęczmienia dotlenia komórki Twojego organizmu, dzięki czemu szybko poczujesz przypływ energii. Sproszkowany sok z młodego jęczmienia to napój, który pozwoli Ci lepiej skupić się w szkole. Stosowany w pracy – wyzwoli w Tobie pokłady kreatywności i zniweluje zmęczenie na przykład po trudnej i nieprzespanej nocy. Zostaw sztuczne energetyki, przestaw się na naturalną energię!

Trawka do picia – wybacza Ci błędy w diecie

Pośpiech, tempo, praca, szkoła, dzieci, nauka, studia, zajęcia, lekcje, wykłady, egzaminy, obowiązki – czasu mało a jeść coś trzeba! Każdy sięga czasem po szybkie, „śmieciowe” jedzenie, żeby po prostu napełnić żołądek i po pracy szybko zawieźć dzieci na trening. To normalne. Niestety, w takim jedzeniu pełno jest konserwantów, emulgatorów, sztucznych barwników, które jeśli długo krążą po organizmie, mogą powodować różne choroby (alergie, choroby płuc, krążenia, a nawet nowotwory). I tu z pomocą przychodzi trawka! Młody jęczmień oczyszcza Twój organizm z toksyn, odkwasza organizm (chlorofil ma silne działanie antyoksydacyjne, usuwa wolne rodniki). Po prosty wybacza Ci błędy w diecie. Mało tego – uzupełnia niezbędne witaminy i minerały, takie jak

Trawka po treningu – zielona energia w Twoim ciele

Zielona energia jest teraz w modzie – Twój organizm też może z niej korzystać. Trenujesz sport? Biegasz amatorsko? A może raz na jakiś czas ćwiczysz na siłowni? Jeśli szukasz odżywek dla sportowca, ale nie bardzo orientujesz się w tym temacie i nie wiesz, co przyjmować, pij trawkę! To najprostszy sposób na dodanie sobie energii przed treningiem. Z kolei po treningu, młody jęczmień szybko regeneruje organizm, dzięki czemu będziesz mieć więcej energii i szybciej wrócisz do kolejnych obowiązków.

Kto pierwszy napił się trawki?

Jak czytałeś/czytałaś na początku – trawka jest legalna i to od dawna. Rośnie na Ziemi od kilku milionów lat i dzięki właściwościom, jakie ma, przetrwała w każdych warunkach, jakie panowały na przestrzeni wielu lat. Młody jęczmień stosowano bardzo dawno. Już starożytni gladiatorzy jedli jęczmień, który dodawał im energii w walce. Egipcjanie nazywali go „słodkim prezentem Bogów”. Kto pierwszy wpadł na to, żeby ją pić? Odkrywcą soku z jęczmienia, czyli trawki do picia, jest Japończyk, doktor Yoshihidie Hagiwara. To naukowiec urodzony w 1925 roku, który sam poważnie chorował. Mieszkając w Hiroszimie, zmagał się ze skutkami radioaktywnego promieniowania. Wypadały mu zęby, posiwiały włosy, a on sam miał dopiero 38 lat. Zaczął więc badać właściwości ziół i roślin. Z jego badań wynikało, że największe wartości odżywcze, spośród setek przebadanych roślin, ma młody jęczmień. Zawdzięcza to wysokiej zawartości chlorofilu, zielonego barwnika, który odpowiada za kolor młodego jęczmienia. Za swoje odkrycie otrzymał mnóstwo nagród i wyróżnień na całym świecie.

Syp, pij, zdrowiej

Pij legalną trawkę! Jak to robić? To bardzo proste. Możesz przygotować klasyczny napój, jedną płaską łyżeczkę wsypać do wody, wymieszać i wypić. Możesz dosypać trawkę do swojego ulubionego soku lub koktajlu. Możesz również trawką posypać sałatkę, którą lubisz! Cokolwiek zrobisz – Twój organizm poczuje high!

Zobacz, kto poleca trawkę do picia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *